خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

رابطه دختر و پسر 5 (فواید و مضرات)

  سلام. من چند روزی خیلی گشتم درباره فواید رابطه و ضرراتش، هم تو کتاب، هم تو اینترنت، هم با استفاده از تجربیات بقیه و خودم و .... خلاصش این شد که براتون می نویسم.

  فواید رابطه قبل از ازدواج:

  1) آشنایی با ویژگی های روحی و جسمی، جنس مخالف و بعضا کسب شناخت برای ازدواج.

  2) برقراری ارتباط (به صورت کلی) بلوغ اجتماعی رو در بر داره، به گونه ای که آدم ها در ارتباطات، فرصت های بیشتری براشون ایجاد می شه برای صحبت کردن، برای شنیده شدن، برای فکر کردن، برای حل مسئله و ...

  3) در میان گذاشتن افکار و احساسات عاطفی شخصی با دوستی قابل اعتماد و صمیمی

  4)دستیابی به هویت مردانگی و زنانگی

  5) قرار عاشقانه برای نوجوانان، لحظاتی سرشار از خوشی و لذت فراهم میسازه که به خودی خود می تونه هدف باشه. رابطه های دوستی مخصوصا اوایل رابطه همراه است با شور و هیجان عاطفی و غریزی

  6) افرایش منزلت در گروه همسالان و دوستان و ... (این مسئله ایست که در شهرهای بزرگ تر بیشتر می چشم می خوره)

  7) بسیاری از دختران و پسران نسبت به جنس مخالف تصوراتی بسیار ایده آل و تخیلی در ذهن خود دارن، مثلا بعضی ها جنس مخالف رو بسیار منفی و شرور می پندارند و بعضی ها بسیار فوق العاده، خاص و رویایی.
  ارتباط، این افراد را آگاه تر و واقعیت ها رو براشون معلوم می کنه.


  ضرر های رابطه قبل از ازدواج:

  1) عادی شدن روابط و کمرنگ شدن هیجانات و تنوعات رابطه. به گونه ای که گاهی موقعا، دو جنس دیگه برای هم مانند قبل جذابیتی ندارن.

  2) بی بند و بار شدن در روابط جنسی (عادی شدن این مسئله بین جوانان)

  3) افزایش دغدغه فکری و حالت های اضطراب و استرس و تنش، برای تلاش در پنهان کردن این رابطه در مقابل خانواده و ...

  4) مشکلاتی که بعد از تمام شدن رابطه ایجاد می شه، حالاتی شبیه داغدیدگی و سوگ که عوارضی چون بی ارزشی، کاهش اعتماد به نفس، تنهایی، فکر به مرگ، سود مصرف مواد الکلی و ... رو به همراه داره

  5) با توجه به اینکه جامعه ی ما جامعه ایست، اسلامی - سنتی و پایبند به عرف، افراط در این گونه روابط نوعی هنجار شکنی به حساب میاد و ایجاد دوگانگی و شکاف در جامعه می کنه.

  در سال 1382، از جمعیت 62000 نفری دانش اموزان دختر و پسر شهرستان قم، پژوهشی به عمل اومد با محتوای وضعیت ارتباط با جنس مخالف، سلامت روان، آسیب های روانی اجتماعی، رضایت از جنسیت، رضایت از ظاهر و روابط خانوادگی و عمل به باووهای دینی، با نمونه گیری به روش تصادفی خوشه ای. چنین نتیجه ای رو به همرا داشت: کسانی که در زمان انجام پژوهش با جنس مخالف ارتباط داشتند از نظر اسیب های اجتماعی و اخلاقی، تنش های روحی و ضعف اعتقادات و اعمال دینی، پایین تر از بقیه بودند. کسانی که در آن زمان ارتباط های پیشین خود را قطع کرده بودند از نظر آسیب اجتماعی و ضعف دینداری در رتبه ی دوم قرار داشتند. دختران و پسرانی که به یک نفر علاقه داشتند اما آن فرد در جریان آن علاقه نبود (عشق های یک طرفه) از لحاظ اخلاقی و دینی از وضعیت خوبی برخوردار بودند اما از نظر روانی از نشانه های افسردگی رنج می بردند و کسانی که نه در گذشته و نه در حال هیچ گونه ارتباطی نداشتند از لحاظ سلامت روان و پایبندی به باورهای دینی در رتبه بالایی قرار داشتند. (ماهنامه سپیده دانایی)


  این مطلب تا کنون 14 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : رابطه ,روابط ,داشتند ,گونه ,مخالف ,ارتباط ,قرار داشتند ,فواید رابطه ,
  رابطه دختر و پسر 5 (فواید و مضرات)

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر